MRAVENCI

Mravenci Faraoni Fotky mravenců Videa mravenců Hubení štěnic počítadlo.abz.cz

Mravenci | Hubení mravenců

  • Mravenci jsou společenský hmyz žijící v organizovaných koloniích.
  • Mravenci faraoni jsou malí červení, na bříšku tmavší.
  • Mravenec faraon vyhledává teplo a vlhko.
  • Mravenci faraoni se množí během celého roku, což způsobuje rychlé zamoření.
  • Mravenci faraoni se živí rozličnou potravou.
  • Mravenci faraoni migrují společně s částí kolonie a obsazují tak další a další místa.
  • Samičky mravenců faraonů mohou naklást až 400 vajíček za život.
  • Mravenci faraoni vyhledávají temná místa.
  • Hubení mravenců faraonů trvá zpravidla dlouho, pokud se kolonie již rozšířila.
mravenci faraoni, hubení mravenců

mravenci faraoni

mravenci faraoni, hubení mravenců

mravenci faraoni

mravenci faraoni, hubení mravenců

mravenci faraoni

mravenci faraoni, hubení mravenců

mravenci faraoni

Mravenec Faraon - Jak vypadá?

Mravenci faraoni - FAKTA

Mravenci faraoni dokáží vážně zamořit lidská obydlí.Mravenci faraoni se živí rozmanitou potravou od želé, medu, po sirupy, ovocné šťávy, máslo, pečivo, nealko nápoje, tuky a slupnou si klidně na krému na boty. Tito mravenci také vyhlodají bez problému díry do hedvábí nebo pryžových výrobků. Mravenci faraoni byli často objeveni v nemocnicích, a to v lékařských materiálech i sterilních obalech, které znehodnotí a mohou na ně přenést choroby.

Mravenci faraoni - IDENTIFIKACE

Dělníci mravenců faraonů jsou velice malí, světle žlutí až načervenale hnědí, v oblasti břicha o něco tmavší. Nemají žádné žihadlo. Oči mravenců faraonů jsou dobře rozvinuté.

Mravenci faraoni - ŽIVOTNÍ CYKLUS A ZVYKY

Samičky mravenců faraona mohou naklást 400 i více vajíček za život. Většinou samička naklade 10-12 vajíček během jednoho cyklu. Při 80°F a 80ti procentní vlhkosti se vajíčko vylíhne za 5-7 dní. Fáze larvy trvá 18-19 dní, zakuklení také. Za dalčí 4 dny se líhnou potomci. Celý tento cyklus trvá 38-45 dní v závislosti na okolní teplotě a vlhkosti. Narozdíl od ostatních druhů mravenců se faraoni množí celý rok ve vytápěných budovách bez ohledu na roční dobu.

Jedna královna mravence faraona může vyprodukovat stovky dělníků během několika měsíců. Vyspělá kolonie čítá několik královen, okřídlené samečky, sterilní samičky, vajíčka, larvy, kukly a dosahuje i více než 300 000 členů. Čas od času se některá královna spolu s několika samečky nesoucími vajíčka či larvy, vypraví ven z hnízda, aby založili novou kolonii. Takové stěhování může nastat v důsledku přemnožení, tepelných změn v objektu a také vinou lokální aplikace pesticidů.

Mravenci faraoni - HNÍZDĚNÍ

Hnízda jsou často tak malá, že mohou být ve štěrbině mezi listy papíru, v oblečení, nábytku, jídle a podobně. Obvykle se hnízda nacházejí v dutinách stěn, pod podlahou, v odpadkových koších, pod kameny, atd... Mravenci preferují temná teplá místa v blízkosti vedení teplé vody a topení, koupelny či kuchyně. Mravenci často připutují odpadem či kanalizací.

Mravenci faraoni - OPATŘENÍ

Mravence faraony je většinou mnohem težší dostat pod kontrolu, než je tomu u ostatních druhů mravenců, a to zejména díky jejich reprodukční schopnosti. V jedné nemocnici mohou například přežívat stovky kolonií a i když jsou jednotlivé kolonie hubeny, rychle jsou opět nahrazovány koloniemy novými. Aplikace konvenčních kontaktních pesticidů, především repelentů může zapříčinit pouze rozehnání mravenců po celém objektu. Při hubení mravenců je předpokladem číslo 1 absolutní spolupráce majitele objektu.

Mravenci faraoni - ODHALENÍ

Pečlivě prohledejte budovu uvnitř i z venku od střechy po sklepy. Najdete-li cestičky mravenců, snadno podle nich vypátráte kde se mravenci živí. Proud mravenců ubírající se pouze jedním směrem může indikovat stěhování kolonie na další místo. Označte si stezky lepenkou a napište si na ní datum objevení mravenců v daném místě. Frekventované cestičky vypovídají o velké kolonii. Návnady (kartičky natřené medem, či máslem) vám pomůžou snadněji takové kolonie najít, ale ti zkušenější již ví, kde mravence faraony hledat. V zimě se mravenci budou hromadit ve vyhřátých místech, zatímco na jaře a v létě se opět stěhují do vnějších zdí a vlastně migrují po celém objektu. Pečlivě zkontrolujte vlhká místa v okolí trubek, klimatizace, chladniček, kanálků a prosakujících střech.

Mravenci faraoni - PREVENCE

Jelikož insekticidy jsou v okolí technického vybavení domu a na higienických místech nepřípustné, použijte oboustrané lepící pásky a oviňte je okolo předmětů jako bariéry. Zacelte trhliny ve zdech ,podlahách a stropech.

Mravenci faraoni - INSEKTICIDY

V oblasti aktivní kolonie ošetřete stěny, strop a praskliny práškem kyseliny borité a umístěte návnady. Mravenci se musí s látkou dostat do dostatečného kontaktu, aby bylo zajištěno, že ji donesou do hnízda, kde otráví královnu i zbytek kolonie. Doporučuje se jed se spožděnou reakcí. Výzkum prokázal, že je třeba klást takové návnady přímo do cesty mravencům, jelikož někteří mravenci takovou návnadu neobjeví přesto že lečí jen pár centimetrů od cestičky.

friendly links
tisk letáků, tisk vizitek, propagační technika diety jídelníček flash web studio nanoit dětské oblečení - baboon moskyto bar světla a osvětlení LUXO flash bannery ekologické dřevostavby ok-okna štěnice Prášky na hubnutí katalog www stránek základní a mateřská škola pro tělesně postižené Liberec truhlářství karel